CS Veterans

t: +48 570 222 570
e: info@csveteransgrupa.pl

EnglishGermanPolishUkrainian

Stazy taktyczne

STAZA TAKTYCZNA
TYPU SOFTT

Staza taktyczna (tourniquet, opaska zaciskowa, opaska uciskowa) jest obecnie obowiązkowym elementem wyposażenia medycznego każdego żołnierza lub funkcjonariusza. Nikt już dzisiaj nie kwestionuje jej skuteczności i przydatności na polu walki czy w innych warunkach taktycznych, choć założenie stazy w dalszym ciągu wywołuje kontrowersje w cywilnym ratownictwie medycznym, kiedy niektórzy zapominają, że jest ona środkiem ratującym życie.

Staza SOFTT
Staza na ręku
Staza typu SOFTT (special operations forces tactical tourniquet)

Najszybsza, najbezpieczniejsza i najskuteczniejsza opaska uciskowa przedszpitalna CS Veterans.

Staza jest w 100% skuteczna w blokowaniu przepływu krwi w kończynach górnych i dolnych. Staza CS Veterans to jednoręczna opaska uciskowa. Testy dowiodły, że całkowicie zablokowała przepływ krwi w kończynie w przypadku rany urazowej ze znacznym krwotokiem. Zastosowana pojedyncza klamra i wygodny krępulec zaciskowy przyspiesza aplikację, dzięki czemu zmniejsza utratę krwi. Staza zawiera białe puste miejsce do zapisania czasu mocowania.

Ze względu na swoją konstrukcję i długość opaskę uciskową można zakładać i zaciskać na każdej kończynie jedną – lewą lub prawą – ręką. Długa taśma pozwala w łatwy sposób odpiąć i dopasować rozmiar opaski, a specjalne zapięcie chroni przed niepożądanym, przypadkowym otwarciem opaski uciskowej.

Materiał i wykończenie opaski zapobiegają otarciom skóry i nie uszkadzają tkanek w miejscu ucisku. Staza typu SOFTT (special operations forces tactical tourniquet) – charakteryzuje się niezawodnością w każdych warunkach atmosferycznych i terenowych oraz wysoką wytrzymałością materiałów użytych do produkcji. Staza ta jest konstrukcyjnie zbliżona do CAT, lecz zamiast elementu blokującego w postaci rzepa ma klamrę blokującą z aluminium. Element krępujący (kołowrót, krępulec) jest tu wykonany nie z tworzywa sztucznego, ale z aluminium. Staza stworzona jest przez żołnierzy przy współpracy z zespołem lekarzy radiologów, specjalistów od diagnostyki obrazowej.

Staza na nodze

NASZE CERTYFIKATY I REFERENCJE

NASI PARTNERZY